YENİ DÖNEMİN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

17 NİSAN 2024

TÜRKMEN: SEÇİLMEMİŞ KİŞİLER MECLİSE MÜDAHALE EDEMEZ

Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen’in yönetiminde 2024-2029 döneminin ilk belediye meclisi toplantısı yapıldı.Kemalpaşa Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen başkanlığında gerçekleştirildi. Kemalpaşa Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen meclis toplantısında meclis başkanvekilleri, divan katipleri, encümen üyeleri ve ilgili komisyon üyeleri belirlenirken 2023 yılı faaliyet raporu da oy çokluğuyla onaylandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, bütün meclis üyelerine başarılar diledi.

KEMALPAŞALILARIN BİZLERE OLAN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

Görev süresi boyunca şeffaf ve adil bir yönetim süreci geçirmek istediklerini ifade eden Başkan Mehmet Türkmen; “Kemalpaşa’mızda yeni bir dönem başlıyor bu dönemde birlikte ilçemizin meselelerini istişare ederek birlikte değerlendirerek çözüme kavuşturacağız. Kemalpaşa halkı bir teveccühte bulunarak bize bir görev verdi. Bizler de bu göreve en iyi şekilde layık olmak için çalışacağız ve hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz.” Dedi.

SEÇİLMİŞLERİN ARASINDA SEÇİLMEMİŞ OLMAZ

Cumhur İttifakı meclis üyelerinin meclis salonunu terk etmesi üzerine konuşan Başkan Türkmen; ''AKP Kemalpaşa İlçe Başkanı Metin Yaşar'ın meclisin en ön sırasında seçilmiş meclis üyelerinin yanlarına oturarak meclis akışına müdahale etmesi hepimizi rahatsız etmiştir ve meclisin ahenkini bozmuştur. Seçilmişlerin arasında seçilmemiş olmaz. Geçen dönem bizlerde aynı mecliste görev yaptık, ne CHP ne de MHP grup başkanının bu şekilde bir gayret içerisinde olduğunu görmedik. Nitekim yine bugün her iki siyasi partinin ilçe başkanları meclisi arka sıralarda takip etmiş ve meclisin akışına müdahale etmemiştir. Doğrusu da budur. İlk meclisimizde böyle bir hadisenin yaşanmış olması beni çok üzdü.'' İfadelerine yer verdi.

BAŞKAN VEKİLLERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından Meclis Başkan Vekilliği, Meclis Divan Katipliği ve Komisyon Üyelikleri için seçim yapıldı. Yapılan oylama sonucu yeni Meclis yönetimi şu isimlerden oluştu:

Birinci Başkan Vekili: Mükremin Zülkadiroğlu

İkinci Başkan Vekili : Selçuk Karakülçe

Meclis Divan Katibi Asil Üye : Yiğit Mutlu, Aysel Ablak

Meclis Divan Katibi Yedek Üye : Orhan Berber, Ayşe Erol

Encümen Üyelikleri : Ahmet Cemil Balyeli, Mehmet Akhöyük, Çetin Kayalı

Plan ve Bütçe Komisyonu : Ayşe Erol, Nejat Özden, Halil Şenol Hamarat

İmar Komisyonu : Barış Uçar, Hüseyin Kalıpçı, Hatice Köktürk seçildi.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi