Başkandan Mesaj

Merhaba değerli hemşehrilerim;

Ben Mehmet Türkmen, 1962 yılında Kemalpaşa’da doğdum ve büyüdüm. Kemalpaşa Ulucak’ta 1999 yılında Belediye Başkanlığına seçilerek hayatımın geri kalanını etkileyecek olan bir yolculuğa başladım.

Gerek belediye başkanlığımdan önce gerekse belediye başkanlığım süresince yeni okul ve ibadethaneler inşa edilmesi, mevcutların yenilenmesi, istihdam olanaklarının sağlanması gibi konularda degerli Kemalpaşalıların şahitliginde önemli çalışmalar gerşekleştirdim.

10 yıllık Ulucak Belediye Başkanlığı görevinin ardından, Kemalpaşa’da iki dönem Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerimde, kişi ve parti ayrımı gözetmeksizin gerçekleştirdiğim çalışmalar, sosyal duyarlılığın ve dayanışmanın gücüne olan inancımın en yalın örneklerini barındırmaktadır.

Vatandaşa hizmeti gönül görevi olarak kabul etmiş ve bu alanda yaşamının önemli bir kısmını harcamış bir kardeşiniz olarak ilçemize, belediye başkanı sıfatı ile hizmet etmenin onurunu yaşıyorum. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün , ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’ sözünden hareketle, Kemalpaşa’yı gerçek potansiyelini ortaya çıkararak her bir vatandaşımızın yaşamaktan büyük keyif aldığı, olanakları ve fiziki şartları itibariyle İzmir’in ve Türkiye’nin gözde şehirlerinden bir tanesi haline getirmek için durmaksızın çalışacağımın sözünü veriyorum.

Saygı ve sevgilerimde…

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi