ÜNİVERSİTE HAYALİ GERÇEK OLDU

09 EKİM 2021

Kemalpaşa Belediye Başkanı Başkan Rıdvan Karakayalı, çalışmaları tamamlanan üniversite binasını basın mensuplarına tanıttı. Tanıtım toplantısına belediye başkan yardımcıları, birim amirleri ve üniversite öğrencileri de katıldı.“4 MİLYONLUK ÜNİVERSİTE YATIRIMI’’

Önceki dönemlerde, belediye binası olarak kullanılan üniversite binasının İzmir Demokrasi Üniversitesi’ne tahsis edilmesiyle ilçeye ilk kez üniversite kazandırıldı. Kemalpaşa Belediyesi ekiplerinin, yaklaşık bir yıldır çalışmalarını sürdürdüğü binada, yaklaşık 800 Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı ve Spor bölümü öğrencisi 11 Ekim’de ders başı yapacak. 14 dersliğin bulunduğu binanın tanıtımını gerçekleştiren Başkan Karakayalı, “2009’dan beri hayalini kurduğumuz üniversiteye Ulucak’ta kavuştuk. İlerleyen dönemde Kemalpaşa’ya da fakülte kazandıracağız. Büyük bir özveri ve emek sonucu 4 Milyon TL’yi geçen yatırımımız ile üniversiteyi ilçemize kazandırdık.” ifadelerini kullandı.

“KEMALPAŞA’YA GELEN TÜM ÖĞRENCİLER ÖZ EVLADIMIZDIR”

Toplantıda son dönemde tüm ülke genelinde yaşanan yurt sorununa da değinen Başkan Rıdvan Karakayalı,“ Türkiye’nin en büyük sıkıntılarından birisi yurt sayısının az olması. Bundan sonra Kemalpaşa’ya üniversite için gelen her öğrencimiz benim evladım. Ben de emekli bir öğretmen olarak eğitime yıllarca gönül verdim. Kemalpaşa’ya her gelen öğrenci artık bizim öz evladımız onlar için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Onlar bize emanet. Anne ve babalarının da içleri rahat etsin. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.Uzun yıllardır hayalini kurduğumuz üniversitemizde derslerine başlayacaklar. Kemalpaşamız için kurduğumuz hayallerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Üniversite ile birlikte metronunda ilçemize gelecek olmasıyla İzmir’in önde gelen ilçelerinden biri olacağız. Üniversitemiz ilçemize hayırlı olsun ilerleyen zamanlarda daha çok fakülteyi ilçemizde görmeyi istiyoruz”dedi.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 Kemalpaşa Belediyesi