PAZARYERİNE ‘DEZENFEKSİYON TÜNELİ’ KURULDU

03 NİSAN 2020 SAAT:14:00

Vatandaşların sağlığına olumsuz etkileri azalmaya yönelik tedbirlerin alındığı pazarı denetleyen Kemalpaşa Başkanı Rıdvan Karakayalı vatandaşları sosyal mesafe dikkat edilmesi yönünde uyarıda bulundu.

Kemalpaşa Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında tedbirlerini arttırmaya devam ediyor. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın talimatıyla ilçede her cuma günü kurulan pazarına‘dezenfektetüneli’ oluşturuldu ve vatandaşlara maske ve eldiven dağıtıldı. Salgınla mücadele için pazar yerinde girişler sadece dezenfekte tünelinin olduğu kısımdan giriş sağlandı. Tünel önünde belediye personeli tarafından vatandaşların ateşi ölçüldü. Zabıta ekibi tarafından bir gün önceden sosyal mesafeyi korunmasına yönelik uyarıların bulunduğu afişlerin asıldığı pazarda, gün içerisindeise yetkililer tarafından vatandaşların dikkatli olması yönünde sık sık uyarılarda bulunuldu.

DEZENFEKTE TÜNELİ YÜZDE YÜZ EKOLOJİK SOLİSYON KULLANILDI

360 derecelik açıyla ve otomatik sensörler aracılığı ile devreye giren tünel solüsyon buharı salgılayarak vatandaşları dezenfekte ediyor. yüzde100 ekolojik ürünlerden üretilen solüsyon ve buharının insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmayan dezenfekte tüneli yetkililer tarafından titizlikle kullanıldı.

BİZİM İÇİN HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ

Vatandaşların salgından etkilenmemeleri için her türlü önemli aldıklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Kemalpaşa’da çok yoğun bir şekilde kullanılan pazarımızda önlemlerimizi en üst seviyeye çıkardık. Denetim için giriş ve çıkışları kontrol altına aldık. Bizim için hemşehrilerimizin sağlığı çok önemli. Bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Hemşehrilerimden de kendi sağlıkları için tüm bu önlemlere uymalarını rica ediyorum. Lütfen evlerinizde kalın ve aldığımız tedbirlere uyun ve uygulayın. Bu hepimizin mücadelesi; bu felaketi her birlikte aşabiliriz” diye konuştu.Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi