KURTULUŞUN 100. YILI KEMALPAŞA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

09 EYLÜL 2022

Kemalpaşa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Afyon’dan İzmir’e Zafer ve Anma Yürüyüşü’ kapsamında Kemalpaşa’da “100’üncü Yıldan Sonsuzluğa Barış ve İzmir” adlı söyleşi düzenlendi.

 

Tarihçi yazar Sinan Meydan’ın konuşmacı olduğu söyleşinin moderatörlüğünü Gökmen Ulu üstlendi. Rekreasyon Alanı’ndaki programa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Büyükşehir Belediyesi bürokrat ve daire başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin mensupları ve yurttaşlar da bulundu.
İlçenin kurtuluş günü olan 8 Eylül’e vurgu yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı “26 Ağustos’ta başlayan Zafer Yürüyüşü kafilesi bugün Kemalpaşa’mıza ulaştı. Ayaklarına, yüreklerine sağlık. Çok güzel bir şekilde Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutluyoruz. Bize katkı sunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Daha nice 100 yıllar yaşamak dileğiyle” ifadelerini kullandı.
Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında “Kurtuluştan Demokrasiye İzmir Muhtarlar Müzikali” Kemalpaşa Dere Mesire Alanında sahnelendi. 
Gün boyu süren etkinliklerin ardından dün akşam Kemalpaşa Rekreasyon alanında Onur Akın sahne aldı. Sanatçı Onur Akın sevilen şarkılarını Kemalpaşalılar için söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi