KEMALPAŞA’DA KURTULUŞUN 99.YILI COŞKUYLA KUTLANDI
705 izlenme     2021-09-09

Sosyal Medyada Paylaş

Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen, 8 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri çerçevesinde ilk gün; Dere Mesire Alanı'nda son zamanların sevilen sanatçılarından Ece Mumay ve Sefer Alevli, ikinci gün ise Rekreasyon Alanı'nda Fondip ve Leke isimli Rock grupları sahne aldı. Kemalpaşalı vatandaşlar 2 gece boyunca gerçekleştirilen konserlerde sahne alan sanatçıların şarkılarına eşlik ederek doyasıya eğlendi.

KEMALPAŞALILAR ECE MUMAY İLE COŞTU
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, eşi Lütfiye Karakayalı, CHP İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinliklerde ilk olarak Sefer Alevli sahne alırken, gecenin finalinde sanatçı Ece Mumay çok sayıda Kemalpaşalı vatandaşı hareketli şarkılarıyla eğlendirdi.  Rekreasyon Alanı’nda devam eden etkinliklerin ikinci gününde Kemalpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da gösteri gerçekleştirerek kurtuluş gününe renk kattı. Halk Dansları Topluluğu’nun ardından sahne alan gruplardan Fondip, izleyicilerin beğenisini toplarken, gece sonunda sahne alan Leke Rock Grubu şarkılarını Kemalpaşalılar için seslendirdi. 


“BU GURURU 99 YILDIR KALBİMİZDE YAŞIYORUZ”
Sanatçılara gecenin sonunda çiçek takdim eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı günün anlam ve önemine ithafen bir konuşma gerçekleştirdi. Karakayalı, Kemalpaşalı vatandaşlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “ Adını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten alan güzide ilçemizin kurtuluşunun üzerinden 99 yıl geçti. Bu gururu 99 yıldır kalbimizde yaşıyoruz. Atatürk’ün kurduğu laik, çağdaş ülkemizi yüceltmeye, 99 yıl önce yazılan tarihin ışığında aydınlığa çıkarmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, vatanı uğruna canını ortaya koyan başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 8 Eylül’ümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 Kemalpaşa Belediyesi