KEMALPAŞA’DA İŞÇİ ÜCRETLERİ İKİ KATINA YÜKSELDİ

17 MART 2022

DİSK’e bağlı (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) Genel-İş Sendikası ve Kemalpaşa Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi töreni Dere Mesire Alanı Atatürk Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleştirildi.Kemalpaşa Belediyesi, DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası 7 No’lu Şube ve Kem-Bel şirketi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Genel-İş Sendikası 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç,  Kem-Bel Şirket Müdürü Hasan Ali Oray, belediye başkan yardımcıları, sendikanın şube yöneticileri, işyeri temsilcileri ve işçiler katıldı. Başkan Rıdvan Karakayalı ve sendika yöneticilerinin konuşmalarının ardından toplu iş sözleşmesi için alkışlarla imzalar atıldı. İmzalanan sözleşme ile Kemalpaşa Belediyesi personelleri yaklaşık iki kat ücret zammı almış oldu. İmza töreninin ardından Başkan Rıdvan Karakayalı, sendika yöneticileri ve belediye personelleri sloganlar ve halaylar eşliğinde toplu iş sözleşmesini kutladı.

“KEMALPAŞA BELEDİYESİ BİR MARKADIR”

İşçilerin törende ayakta alkışlayarak karşıladığı Başkan Rıdvan Karakayalı yaptığı konuşmada, “ Yaklaşık iki buçuk yıldır bütün imkânlarımızı pandemi sürecinde seferber ettik. Pandeminin ardından ortaya çıkan ekonomik krizden tüm ülke gibi biz de etkilendik. Tüm bu olumsuz şartlara rağmen sizlerin refah seviyesini yükseltmek ve işçimizi enflasyona ezdirmemek için çam sakızı çoban armağanı zamlarımızı uygulamaya çalıştık. Belediyemizin maddi imkânları çoğaldıkça emeğinizin karşılığı artacaktır. Kemalpaşa Belediyesinin tarihinde ilk defa taşeron işçilerimiz sendikalı oldu. Kemalpaşa, Türkiye’de bir markadır. Kemalpaşa Belediyesi markadır.  Bizler bu koltuklarda geçiciyiz. Her zaman belediyemize sahip çıkalım. Örgütlü bir toplum güçlü bir toplumdur. Beraber olalım. Kemalpaşamızı  güzel yerlere ulaştıralım. Başkan yardımcılarımıza ve sendika yöneticilerimize bu süreçte koydukları katkı için teşekkür diyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

BAŞKANIMIZ TALEPLERE CEVAP VERDİ

DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan ise, “Pandemide Kemalpaşa’nın her noktasında bulaşı ve ölüm riskine rağmen çalışan arkadaşlarımı kutluyorum. Belediye Başkanımız tüm şartları zorlayarak şubemizin toplu iş sözleşmesi talebine cevap verdi. Bu mücadeleye güç katan Kemalpaşa Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı ve işçilerine teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemimiz hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

“İŞÇİLERİN ÜCRETLERİ 2 KATINA ÇIKTI”

Genel-İş Sendikası 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç, “Bugün burada imzalanan iki sözleşmenin törenini gerçekleştiriyoruz. Hem kadrolu hem şirket için imzalanan toplu iş sözleşmesinin taslaklarını hazırlarken işçilerin heyecanı bizlere güç kattı. Bizler ekonomik krizin hepimizin hayatını zorlaştırdığı böylesi bir dönemde Kemalpaşa Belediyesi’nde çalışan işçilerin yaşam kalitelerini nasıl daha üst seviyeye çıkarabiliriz diyerek kendimize görev edindik. İlk kez sendikalı ve ilk kez toplu sözleşmeli oldular.  İşçilerin almış olduğu ücretler neredeyse iki katına çıkartılarak Kemalpaşa Belediyesi’nde bir ilk yaşandı. Belediye Başkanımızın bir eğitimci olması ile farkındalık yaratmak için ilk kez bir toplu iş sözleşmesinde “çocuğu eğitim gören kişiye internet yardımı verilir” maddesinde anlaşarak farkındalığı yukarıya taşımıştır. İşçinin hakkını teslim eden başkanımıza verdiği emekler dolayısıyla teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi