KEMALPAŞA’DA COŞKULU 30 AĞUSTOS

31 AĞUSTOS 2021

Kemalpaşa Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Kemalpaşa Spor Tesisleri önünden Dere Mesire Alanı’na kadar kortej yürüyüşü düzenledi.Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın öncülük ettiği kortejde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı, 217 Spor Birimi öğrencisi ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleriyle yer alırken belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlar da yürüyüşe ilgi gösterdi.

VATANDAŞLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI

Kemalpaşa Spor Tesisleri önünden başlayıp Dere Mesire Alanı’nda son bulan kortej yürüyüşünün ardından kutlama, mesire alanında bulunan amfide sahnelenen çeşitli etkinliklerle devam etti. 30 Ağustos’ta etkinlikler için Haziran ayı itibariyle çalışmalarına başlayan spor birimi öğrencileri  jimnastik, tekvando, kickboks, zumba, bale, Hit rap alanında gösteriler sergiledi. Spor birimi öğrencilerinin gösterilerinin ardından Kemalpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve Nif Çocuk Orkestrası’nın da sahne almasıyla son bulan etkinlik vatandaşların beğenisini kazandı.

 “GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Zafer Bayramı kutlamalarında etkinlikleri sahneleyen gençleri ilgiyle izleyen Başkan Rıdvan Karakayalı, "Zafer Bayramımızın 99.yıl dönümünü gençlerimizle birlikte coşkuyla kutlamak bizim için kıvançtır. Spor birimi öğrencilerimizin her biri aylardır bugüne hazırlanarak emek vermişler gençleri ve spor faaliyetlerini her zaman destekleyeceğiz. Coşkuyla kutladığımız bayramımızda bizlere bu şahane gösterileri sundukları için kendilerine ve öğretmenlerine teşekkürlerimi sunuyorum. Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlığımız için canını ortaya koymuş Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

İlişkili Videolar

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi