KEMALPAŞA’DA 51. KİRAZ FESTİVALİ COŞKUYLA TAMAMLANDI

01 HAZİRAN 2024

Bu yıl 51’ncisi düzenlenen Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali, Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler ile coşkuyla gerçekleşti.

 


Kemalpaşa Rekreasyon Alanı'nda gerçekleşen festival etkinliği binlerce Kemalpaşalı’nın katılımıyla tamamlandı. Sunuculuğunu İlkay Kıyak'ın üstlendiği geceye Hakan Doğanay sahne şovlarıyla renk kattı. Festivalin en ilgi çeken etkinliklerinden biri olan ‘En İyi kiraz Üreticileri’’ yarışmasında dereceye giren üreticilere ödüller verildi. Ödüllerini Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen’in elinden alan üreticilerden, 1. Olan Yukarıkızılca Mahallesi’nden Tahir Canoğlu’na çapa makinesi hediye edildi. Ardından sahne alan sevilen sanatçı Melek Mosso Kemalpaşalılara unutulmaz anlar yaşattı. Alanı dolduran binlerce Kemalpaşalı Mosso’nun şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Festivale Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen başta olmak üzere, Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Muhtarlar, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

“KEMALPAŞA KİRAZI’NI EN İYİ ŞEKİLDE TANITACAĞIZ’’

Festivalde konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, Kemalpaşa’nın tarım potansiyeline vurgu yaptığı konuşmasında; "İlçemizin markalarından olan Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali'nin bu yıl 51'ncisini büyük bir coşkuyla tamamladık. Festivalimiz olumsuz hava şartları dolayısıyla 1 hafta gecikmeli olarak gerçekleşti fakat daha güneşli ve güzel bir günde burada binlerce hemşehrimiz ile buluştuk. İlçemiz için çok değerli olan Türkiye'nin en kaliteli, kuzey yarımkürede ilk hasat edilen, coğrafi işaretli Kemalpaşa Kirazı'nın tanıtımını en iyi ve şekilde gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki yıl için daha kapsamlı bir festival programı düzenleyeceğiz. Kemalpaşa’mız, verimli toprakları ile tarım potansiyeli çok yüksek bir bölge, burada çiftçilerimizin üretimi artırması için onları desteklemeye, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve değerli sanatçılarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.’’ İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi