KEMALPAŞA KURBAN BAYRAMINA HAZIR

16 TEMMUZ 2021

Kemalpaşa Belediyesi, vatandaşların kurban bayramını sağlık ve hijyen koşullarına uygun bir ortamda geçirebilmeleri için hazırlıklarını sürdürüyor.Kemalpaşa’da Kurban Bayramı’na yönelik hazırlıklarda belediye ekipleri sona yaklaştı. İlçede büyükbaş ve küçükbaş kurban satışı ve kesimi bu yıl da Sütçüler Yolu Cennet Mezarlığı karşısında bulunan alanda gerçekleştiriliyor. Kurban satış yeri olarak gösterilen ve izin verilen yerlerin haricinde herhangi bir noktada satış yapılmasına izin verilmeyecek. Vatandaşlar, belediyenin tahsis ettiği alanlarda yine belediyenin sağladığı imkânlarla kesim yapabilecek.

HAYVAN SAHİPLERİNE KİREÇ DESTEĞİ
Kemalpaşa Belediyesi, vatandaşların sağlıklı, hijyenik ve çevre koşullarına uygun kesim yaptırabilmeleri için gerekli tüm önlemleri alırken, belirlenen kesim noktalarında gerekli ekipman, 2 araç ve temizlik personeli de ihtiyaç anında destek olmak üzere hazır bulunduracak. Belediye ekipleri hazırlıklar kapsamında kurban satışı yapacak üreticilerin talepleri doğrultusunda kurban satışı alanında da çeşitli fiziki düzenlemeler gerçekleştirdi. Su ve elektrik tesisatının yenilendiği alanda tuvalet ve lavabolarda iyileştirmeler ile hayvan sahiplerine düzenli olarak kireç desteği sağlandı.

ŞEHİTLİKLERDE DÜZENLEME VE TEMİZLİK
Kurban Bayramı’na yönelik çalışmalarını Temmuz ayı başından itibaren kesintisiz sürdüren Kemalpaşa Belediyesi ekipleri bayramda yoğun ziyaret noktalarından olan mezarlıklarda ot biçme işlemleri ve  çevre düzenlemesi çalışmaları yaparken şehitliklerde de bakım ve temizlikleri tamamladı. Öte yandan, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kurban Bayramı süresince 18 çöp kamyonu, 3 traktör ve çok sayıda personel ile herhangi bir aksilik yaşanmaması, koku ve bakteri oluşumunun engellenmesi için sahada olacak.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi