KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞA 30 BİN FİDE DESTEĞİ

06 MAYIS 2020 SAAT:11:57

Kemalpaşa’da tarımın önemine vurgu yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Tarım için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu kapsamda kendilerine ücretsiz fide dağıtıyoruz” dedi.Her fırsatta tarıma büyük önem veren Kemalpaşa Belediyesi sosyal bir projenin daha altına imza attı. Aile ekonomisine katkıda bulunmak, organik üretime ve tüketime destek olmak amacıyla tüm olanaklarını seferber eden Kemalpaşa Belediyesi, bu kez vatandaşı 30bin adet fide dağıtarak sevindiriyor.Tarımın önemli bir gelir kaynağı olduğu Kemalpaşa’da, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından domates, biber ve patlıcan fideleri kentin dört bir yanına koordineli bir şekilde dağıtılıyor. Fideler ilçede kurulan tüm pazarlarda koronavirüs salgınına karşı tedbirler kapsamında 4 güne yayılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

TARIM İÇİN İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ

Bir kentin kalkınmasında üretimin önemine vurgu yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronovirüs salgının bir gerçeği daha gözler önüne serdi. O da Tarım! Tarım için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.  Her zaman tarımda gelişmeyi nasıl sağlarız, vatandaşımızı daha fazla nasıl refaha ulaştırırız bunun derdindeyiz. Bu kapsamda kiraz hasadının sorunsuz geçmesi için önlemlerimizi aldık. Üreticimizi mağdur etmeden bu sezonu da atlatacağız.Kentimizdeki üretimi arttırmak için hemşehrilerimizkendi domates, biber ve patlıcanını eksin diye fide dağıtıyoruz. Böylelikle hem aile ekonomisine katkı sağlanacak hem de vatandaşlarımız doğal sebzeye ulaşımını kolaylaşacak. Hemşehrilerimizin aldığı fidelerden yetişecek domates, biber ve patlıcanları sağlıklı ve iyi günlerde tüketmelerini diliyorum” diye konuştu.

Başkan Karakayalı konuşmasını vatandaşların fide alımı sırasında sosyal mesafeye dikkat etmeleri uyarıda bulunarak sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi