KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDEN DAYANIŞMA KAMPANYASI

06 ŞUBAT 2023

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 7,4 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından Kemalpaşa Belediyesi yardım kampanyası başlattı

 


Deprem felaketini yaşayan vatandaşların yardım talebine duyarsız kalmayarak çalışma başlatan Kemalpaşa Belediyesi yaptığı duyuruda, deprem bölgesine gönderilmek üzere Battaniye, Mont, Kazak, Çorap, Eldiven, Atkı, Bere, Ayakkabı, Bot, Bebek Bezi, Islak Mendil, Mama, Bisküvi, Bebek ve Çocuk Kıyafetleri,  Isıtıcı, Yağmurluk, El Feneri, Pil gibi malzemeler, Kemalpaşa Belediyesi Mehmet Ali Özüdoğru Spor Tesisleri ve belde birim amirliklerinde toplanacak. Kampanyaya ilişkin, 0232 878 77 15 numaralı çağrı hattından da bilgi alınabileceği belirtildi. Ayrıca önümüzdeki süreçte doğması muhtemel barınma ihtiyacını da öngörerek çalışma başlatılırken, ilk etapta 10 depremzede aileyi misafir edecek evler hazırlandı.

‘YARALARI BİRLİKTE SARALIM’

Yaşanan deprem felaketi dolayısıyla yasta olduklarını ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ‘’Ülkemizin gerçeği olan deprem acı yüzünü bir kez daha göstermiş ve bu kara kış koşullarında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olmuştur. Hissettiğimiz üzüntüyü tarif etmek oldukça güç. Şu safhada bizlere düşen yaralarımızı sarabilmek için hızla ve koordineli olarak hareket etmektir. Kemalpaşa Belediyesi olarak ilk andan itibaren gerekli değerlendirmeyi ve temasları sağladık ve çalışmalarımızı başlattık. Yaşanan afet dolayısıyla tüm halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.’’ Dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 Kemalpaşa Belediyesi