İSRAİL’E KARŞI NET TAVIR ALINMALI

18 MAYIS 2021

Meclis olağan toplantısında konuşan Başkan Rıdvan Karakayalı yakın zamanda Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Coşkun’a rahmet diledi.  Toplantıda daha sonra gündem maddelerine yer verildiCOŞKUN UNUTULMADI

Başkan Karakayalı’nın ardından söz alan CHP Grup Sözcüsü ve Belediye Başkan Yardımcısı Arzu Külahçıoğlu, sözlerine Korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Coşkun’u anarak başladı. Külahçıoğlu, ”Belediye Başkan Yardımcımız, ağabeyimiz, Ramazan Coşkun’u kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz kendisine Allahtan rahmet yakınlarına ve belediyemize başsağlığı diliyorum. Yeri doldurulamaz bir insandı” ifadelerini kullandı.

“MENFUR SALDIRILARI KINIYORUZ”

Daha sonra gündemle ilgili, CHP grubu adına konuşan ve son dönemde Filistin’de yaşanan olaylardan bahseden Külahçıoğlu, ”İsrail’in Arife günü başlattığı Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da ve çevresinde çocuklar ve kadınlar dâhil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine sebep olan menfur saldırıları kınıyoruz. Bayram günlerinde sürdürülen ve Gazze’ye de yöneltilen saldırılar çok vahim bir boyuta ulaştı. Olaylar sonucu yaralanan ve yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı her geçen günde artmaktadır” dedi.

“BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÇAĞRISINA DESTEK VERİYORUZ”

İsrail’in bu saldırıları, en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlalidir diyerek sözlerine devam eden Külahçıoğlu, “Filistinlilerin nesiller boyu yaşadığı topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar orantısız güç kullanılarak hukuk dışı bir oldubitti yaratmaya yöneliktir. İsrail’in busaldırılarını şiddetle kınıyoruz. Birleşmiş Milletler’in İsrail şiddetinin durdurulması ile ilgili çağrıyı destekliyoruz” dedi.

“ULUSLARARASI TOPLUMUN BİRLİKTE HAREKET ETME ZAMANI”

Kudüs ve Gazze’de son bir haftadır sürdürülen İsrail şiddeti ve saldırganlığı hukuk tanımazlığın geldiği son noktayı ibretle gözler önüne sermektedir. Filistin topraklarında süren bu saldırılar sebebiyle suçlarının bulunması ve yargılanması için uluslararası toplumun birlikte hareket etme zamanı gelmiştir. Bu çerçevede uluslararası ceza mahkemesini ivedilikle göreve çağırıyoruz. Artık İsrail’e karşı net tavırlar sergilenmelidir. Grubumuz olarak Filistin davasını ve kardeş Filistin’in adalet hukuk ve bağımsızlık mücadelesinin yanında olduğumuzu beyan ederiz. Umarız kısa zamanda bu ihlal ve saldırılar son bulur” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından 12 maddelik önerge okundu.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi