EŞREFPAŞA HASTANESİ ARMUTLU EVDE BAKIM BİRİMİ AÇILDI

30 TEMMUZ 2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin yatalak durumdaki yaşlı, hasta ve engellilere yönelik sunduğu evde bakım hizmeti kapsamında Armutlu’da Evde Bakım Hizmet Birimi’ni açıldı. Açılış töreninde kurdeleyi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı sağlık çalışanları ile birlikte kesti.

Doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, sosyal hizmetler uzmanı, psikolog, diyetisyen, diş hekimi ve fizyoterapistten oluşan Evde Bakım Ekibi’ne vatandaşlar 0232 293 85 04 numaralı hattan ulaşılabilecek.

 

“70 HASTAYA ULAŞTIK”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi'nin önemli hizmetlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı da şunları söyledi: “Buradaki birim yeni açıldı ama şimdiden yaklaşık 70 hastaya ulaştık. İlçemize yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve ekibine teşekkür ediyorum. İlçemize her türlü desteği veriyor. Ayrıca engelli hizmet aracımızı bugün teslim aldık.”

 

“EŞREFPAŞA HASTANEMIZIN IMKANLARINI DA SEFERBER ETMIŞ OLUYORUZ”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Eşrefpaşa Hastanesi'nin Türkiye'deki ilk belediye hastanesi olduğunu hatırlatarak “Biz hastanenin ne kadar çok hizmet üretebileceğini her gün yeniden keşfediyoruz. Evde bakım hizmetini daha önce başlatmıştık. Toplum Sağlığı Dairesi Başkanlığı bünyesinde evde bakım hizmetini sürdürüyorduk. Acil ihtiyaç gerektiren birçok konuda hizmet veriyorduk. Ama şimdi Eşrefpaşa Hastanemizin imkanlarını da seferber etmiş oluyoruz. Böylece çok daha fazla aileye imkan dahilinde hizmet götürüyoruz” dedi.

Açılışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın yanı sıra, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, Kemalpaşa Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, sağlık çalışanları, yurttaşlar ve muhtarlar katıldı

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi