EKİPLER KAR VE BUZLANMAYA KARŞI TEYAKKUZDA

27 OCAK 2022

Kemalpaşa Belediyesi ekipleri, bir yandan kar yağışı nedeniyle özellikle yüksek kesimlerdeki mahallelerde yolların açık kalması için çalışırken, bir yandan da günlük hayatın olumsuz etkilenmemesi için çaba gösteriyor. Kar yağışı sebebiyle yollarda buzlanma olmaması için yoğun bir çalışma yapılıyor.Kemalpaşa Belediyesi ekipleri, bir yandan kar yağışı nedeniyle özellikle yüksek kesimlerdeki mahallelerde yolların açık kalması için çalışırken, bir yandan da günlük hayatın olumsuz etkilenmemesi için çaba gösteriyor. Kar yağışı sebebiyle yollarda buzlanma olmaması için yoğun bir çalışma yapılıyor.

MAHSUR KALAN 8 ARAÇ KURTARILDI

Kemalpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinin, kardan kapanan yüksek kesimlerde başlattığı kar temizleme çalışmaları kapsamında, Yeni Kurudere Mahallesi’nde mahsur kalan 8 araç ve sürücüleri belediyeye iş makinesi ve araçları ile kurtarılırken İzmir Büyükşehir Belediye ekipleri ise yollarda tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

50 TON TUZ KULLANILDI

Etkili olan kar yağışının ardından yollarda oluşan buzlanma ile ilgili Kemalpaşa Belediyesi ekipleri, gerek rakımı yüksek mahallelerde gerekse diğer mahallelerdeki farklı noktalarda 3 ayrı ekiple tuzlama gerçekleştirerek çalışmalarını halen sürdürüyor. Bu iş için bugüne kadar yaklaşık 50 ton tuz kullanılarak ilçede yaşanılabilecek herhangi bir olumsuzluğun önüne geçildi.

“EKİPLER TEYAKKUZ HALİNDE OLACAK”

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının yanı sıra oluşan buzlanmaya karşı da vatandaşları uyararak araçlarda kar lastiği ile zincir bulundurulmasına yönelik uyarısını yineledi. Başkan Karakayalı, ekiplerin 24 saat esasına göre çalıştıklarını, vatandaşların mağdur olamamaları için çalışmalarını sürdürdüklerini ve ekiplerin devamlı teyakkuz halinde olacağını ifade etti.

 

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi