BAŞKAN KARAKAYALI’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

01 NİSAN 2020 SAAT:15.00

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında bir aylık maaşını ilçedeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlara erzak kolisi hazırlanması için bağışlayacağını açıkladı.Zorlu sürecin dayanışma ile atlatılacağını kaydeden Başkan Karakayalı, “Ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde, dar gelirli vatandaşlarımıza destek olmak için böyle bir karar aldım. Bunun bir örnek teşkil etmesini arzu diliyorum” dedi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, bir aylık maaşını, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlar için bağışladı. Başkan Karakayalı’nın bağışladığı maaşıyla alınan temel ihtiyaç gıdaları Kemalpaşa Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi aracılığıyla ilçede ikamet eden 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ulaştırılacak.

BAŞKAN KARAKAYALI 1 AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

Kemalpaşa Belediyesi olarak salgınla mücadelenin yanı sıra ihtiyaç sahiplerine yardım götürmek için seferberlik başlattıklarını kaydeden Başkan Karakayalı, “Ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde, birlikte mücadeleyi en üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Kemalpaşa Belediyesi olarak şehir merkezinde ve köylerde dezenfekte çalışmalarını hız kazanarak devam ediyor. Bir yandan da dar gelirli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Alınan karar doğrultusunda 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın salgından etkilenmemesi için sokağa çıkma yasağı getirildi. Belediye ekiplerimiz vatandaşlarımızın isteklerini taleplerini alıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Ben de bir farkındalık oluşturmak için Başkanlık maaşım bir aylık bedelini dar gelirli ailelere bağışlamak istedim. Bağışla alacağımız gıda ürünlerini ihtiyaç sahiplerine ivedilikle ulaştıracağız. Bunun bir örnek teşkil etmesini arzu ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi