BASINA VE KAMUOYUNA

15 ŞUBAT 2023Sabah saatlerinden itibaren ilçemizden deprem bölgesine gönderilen yardımlarla ilgili paylaşılmakta olan ve kurumumuzu zan altında bırakan ilgili video tarafımıza ulaşmış ve gerekli incelemeler başlatılmıştır.

 

Depremin hemen ardından başlatılan çalışmalarda ilk 2 gün toplanan yardım malzemeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla AFAD yetkililerine teslim edilmiştir. Bölgede yaşanan ve yaşanması muhtemel koordinasyon eksiklikleri göz önünde bulundurulduğundan, depremin 3. Gününden itibaren toplanan yardımlar, yaklaşık 30 kişilik yardım ekibimiz tarafından teslim alınarak vatandaşlara ilk elden ulaştırılmıştır.

 

Bahsi geçen videonun aksine ilk andan itibaren yardımlarımızın doğrudan depremzedelere ulaştığına dair vatandaşlarımızda çok sayıda tebrik ve teşekkür mesajı almaktayız. ‘Bir elin verdiğini diğer el görmesin’ anlayışından hareketle paylaşmaktan imtina ettiğimiz tarafımıza iletilen yüzlerce videodan çok kısa bir kısmını kamuoyu ile paylaşıyoruz. Yaklaşık 1 haftalık çalışmalarda insanüstü bir gayretle emek veren tüm çalışanlarımızın ve gönüllü vatandaşlarımızın emanetine sahip çıktığımızı açıklıkla belirtmek isteriz.

 

 

İlişkili Videolar

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER

Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kemalpaşa Belediyesi